„Chroń nas od ciężkich losu zmian” – koncert pieśni sakralnych

W sobotę (24 lipca) zapraszamy do Sanktuarium NMP Łaskawej Lwowskiej w Lubaczowie na koncert pieśni sakralnych pt. „Chroń nas od ciężkich losu zmian”. Wystąpi tenor Rafał Bartmiński oraz kwartet smyczkowy „Insano” w składzie: Magdalena Artman- Zalewska, Millenna Kamińska, Maciej Łukaszuk, Przemysław Ćwiek. Początek wydarzenia o godz. 19:00.

Fot. Kwartet smyczkowy Insano

W programie:

 1. Jesus blaibet meine Freude- J.S.Bach
 2. „Ave Maria”- G. Caccini
 3. „Módl się o duszo moja”- J. Maklakiewicz
 4. „Ombra mai fu”- G.Fr. Haendel
 5. Aria na strunie G- J.S.Bach
 6. „Ave Maria”- J.S. Bach/ Ch. Gounod
 7. „O Salutoris”- Ch. Gounod
 8. „O Mario bądź pozdrowiona”- St. Moniuszko
 9. Instrumental
 10. „Ave verum Corpus”- W.A. Mozart
 11. „Panis angelicus”- C. Franck
 12. „Ave Maria”- Fr. Schubert

Rafał Bartmański

Tenor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Eugeniusza Sąsiadka, zdobywca III lokaty w konkursie wokalnym im. Ady Sarii w Nowym Sączu oraz II lokaty i jedenastu nagród pozaregulaminowych 6. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie.

Jego debiut operowy to partia Leńskiego w Eugeniuszu Onieginie Piotra Czajkowskiego, w roku 2002, na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, w reż. Macieja Prusa. Od tej pory stale współpracuje z tą sceną, wykonując główne partie tenorowe. W roli Tamburmajora w Wozzecku Albana Berga – w reż. Dmitrija Tcherniakova i pod batutą Teodora Currentzisa – zadebiutował w moskiewskim Teatrze Bolszoj.

Wyróżnił się m.in. w takich rolach jak: Nemorino w Napoju miłosnym Gaetana Donizettiego (w Operze Wrocławskiej), Don Ottavio w Don Giovannim Wolfganga Amadeusza Mozarta (w Operze Wrocławskiej i Krakowskiej), Alfredo w Traviacie Giuseppe Verdiego (w Operze Podlaskiej oraz w Państwowej Operze Łotewskiej w Rydze), Rodolfo w Cyganerii Giacoma Pucciniego i Don José w Carmen Georges’a Bizeta (obie role w Operze Podlaskiej), Wacława w Marii Romana Statkowskiego (Wexford Festival Opera) czy Pasterza w Królu Rogerze Karola Szymanowskiego (w Operze Wrocławskiej, Oper Wiesbaden, Teatro Real w Madrycie, Opéra Bastille w Paryżu, Opernhaus w Wuppertalu). Poza operowymi wykonuje też wybitne partie tenorowe w największych dziełach niescenicznych, jak Krzysztofa Pendereckiego: Te Deum, Kosmogonia, Credo, VII Symfonia „Siedem bram Jerozolimy” i Polskie Requiem, Karola Szymanowskiego Harnasie i III Symfonia „Pieśń o nocy”, a także Mesjasz Georga Friedricha Haendla, Missa Solemnis i IX Symfonia Ludwiga van Beethovena, Messa da Requiem Giuseppe Verdiego i VIII Symfonia Gustava Mahlera.

Występuje również jako aktor dramatyczny – w Teatrze Telewizji (Sesja kastingowa w reż. Krzysztofa Zanussiego) oraz w spektaklu Och-Teatru Maria Callas – master class w reż. Andrzeja Domalika, u boku Krystyny Jandy. Za wkład w promocję muzyki Stanisława Moniuszki otrzymał z rąk Marii Fołtyn „Małe Berło” Fundacji Kultury Polskiej.

MAGDALENA ARTMAN-ZALEWSKA

Muzyka nazywa nienazwane. Wyzwala. Komunikuje. Łączy. Skrzypce tworzą muzykę. To moja miłość od pierwszego wejrzenia. Dziś gram i uczę. Zarażam skrzypcami na odległość. Serce oddałam metodzie Suzuki. Insano i AKOLADA to moje muzyczne miejsca na ziemi.

MILLENNA KAMIŃSKA

Skrzypaczka, nauczycielka, podwładna swojego kota Mike’a. Od ponad 17 lat uczę młodych skrzypków w szkołach warszawskich i podwarszawskich. Poza kwartetem INSANO współpracuję z Orkiestrą SINFONIA VIVA, a także jestem producentem międzynarodowych festiwali i konkursów muzycznych m.in. Warszawska Jesień, Ogrody Muzyczne, Konkurs Wiolonczelowy im. W. Lutosławskiego. Na Playstation najbardziej lubię Wiedźmina.

MACIEJ ŁUKASZUK

Współpracuję z różnymi zespołami wykonującymi muzykę dawną, m.in. Holland Baroque, Arte dei Suonatori, Wrocławską Orkiestrą Barokową, Capellą Regią Poloną, choć mój repertuar obejmuje również utwory późniejsze, od klasycyzmu do muzyki rozrywkowej. Najbardziej lubię grać z kwartetem INSANO. Jestem technologicznym maniakiem, więc nuty mam w tablecie, a za kawę płacę zegarkiem.

PRZEMYSŁAW ĆWIEK

Altowiolista – poza kwartetem INSANO współpracuję z Orkiestrą SINFONIA VIVA i Teatrem Muzycznym ROMA, gdzie obecnie gram w “Aidzie”.

Opr. na podstawie informacji ze strony kwartetinsano.pl.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved