Przypominamy czasy Szczepka i Tońka

Stanisław Górka na scenie GOK w Horyńcu-Zdroju, fot. Krystian Kłysewicz.

Tegoroczna edycja Festiwalu Dziedzictwa Kresów przeniosła nas już w świat muzyki barokowej i jazzu oraz tradycyjnego jadła. Teraz chcemy przypomnieć przedwojenny Lwów. 26 lipca zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Horyńcu-Zdroju na spektakl „Ten drogi Lwów, to miasto snów” w reżyserii Stanisława Górki, Wojciecha Machnickiego oraz Zbigniewa Rymarza. Znów ożyją piosenki i skecze Henryka Vogelfaengera i Kazimierza Wajdy, czyli bałakania batiarów Szczepka i Tońka.

Materiały muzyczne do spektaklu dostarczane zostały z archiwum Zbigniewa Rymarza. Opracowanie muzyczne i akompaniament przygotował Andrzej Perkman. W programie znajdą się piosenki i skecze czerpiące z bogactwa folkloru lwowskiego oraz żydowskiego, a także emocjonalne piosenki emigracyjne, które przywołają wspomnienia związane z tym miastem. 

„Ten drogi Lwów, to miasto snów” to nie tylko spektakl teatralny, ale również hołd dla kultury lwowskiej. Spektakl z pewnością przyciągnie miłośników teatru oraz osób badających i ceniących dziedzictwo tego historycznego miasta. 

To wydarzenie to nie tylko okazja do obejrzenia znakomitego spektaklu, ale także do spotkania z osobą, która ma ogromny wkład w rozwój polskiej sceny teatralnej. Warto podkreślić, że Profesor Stanisław Górka to jedna z kluczowych postaci w polskim teatrze. Jest także aktorem, reżyserem, producentem i pedagogiem. Jego role w popularnych produkcjach telewizyjnych, takich jak „Plebania”, „Magda M” czy „Miodowe lata” zyskały uznanie zarówno krytyków, jak i widzów. Profesor Górka jest ponadto współzałożycielem Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę, które promuje kameralne formy wokalno-aktorskie, a jego działania znacząco wpływają na rozwój polskiego teatru. 

Spektakl trwa 75 minut.

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2025 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved