Po Roztoczu rowerem – zapraszamy na festiwalowy Rajd Rowerowy

Bez wątpienia jedną z najlepszych form odkrywania najpiękniejszych zakątków podkarpackiej części Roztocza jest turystyka rowerowa. Tym razem Festiwal Dziedzictwa Kresów 2024 czeka na miłośników dwóch kółek. 3 sierpnia w ramach Aktywnej Soboty zapraszamy na Rajd Rowerowy.

Zapisy zostały zakończone z powodu wyczerpania liczby uczestników.

Rajd rozpocznie się i zakończy przy Obserwatorium Astronomicznym w Tymcach. W podróż wyruszymy o godzinie 9.00, a zakończenie rajdu planujemy na godz. 16.30.

W tym roku przygotowaliśmy nową trasę – niespodziankę o długości około 50 km, prowadzącą przez okolice, które często nie są znane nawet mieszkańcom. Zdradzimy tylko, że będziecie mogli nawdychać się jodu w Rezerwacie Jedlina, zrobić sobie fotkę w „Sercu Roztocza”, wejść do „schronów” Linii Mołotowa czy wspiąć się na jeden z najwyższych szczytów Roztocza. Dodatkowo w połowie trasy czekamy na Was z pysznym poczęstunkiem i chwilą chilloutu w przeuroczym miejscu.

Zapewniamy, że będzie bardzo ciekawie pod względem przyrodniczym i historycznym, a przede wszystkim zielono i roztoczańsko. Dodatkową zachętą może okazać się loteria fantowa, bo rajd zakończy się losowaniem atrakcyjnych nagród dla uczestników – w puli znalazł się m.in. rower trekingowy.

Ponadto osoby z Rzeszowa, Przeworska, Jarosławia i Lubaczowa mogą skorzystać z szynobusu, który przewiezie uczestników na linię startu (Stacja Basznia Dolna). Niżej przedstawiamy rozkład jazdy na linii Rzeszów – Zamość:

Rzeszów Gł. 6:51 – Basznia Dolna 8:51 – Zamość Wschód 11:36 (PRZYJAZD)

Zamość Wschód 16:32 – Basznia Dolna 19:06 – Rzeszów Gł. 21:08 (POWRÓT)

Ze względu na potrzebę rezerwacji miejsc, zapisy dla osób, które chciałyby skorzystać z szynobusu, przyjmujemy tylko do 18 lipca. W zgłoszeniu należy podać informację, z której stacji chcecie dojechać. Odpowiedzi na wszelkie pytania udzielane są pod numerem telefonu: 16 632 16 84 wew. 28.

Zapisy zostały zakończone z powodu wyczerpania liczby uczestników.

Bądźmy aktywni dla swojego zdrowia, przeżyjmy radosne chwile, przygody i zawrzyjmy nowe znajomości. Nie czekaj, zapisz się już teraz, liczba miejsc jest ograniczona. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo pod adresem b.paryniak@gminalubaczow.pl

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów 2024 organizowanego przez Gminę Lubaczów i Województwo Podkarpackie we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych Gminy Lubaczów.

Zobaczcie jak przebiegał Rajd Rowerowy w poprzednim roku:

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved