Jubileusz 140-lecia dawnej linii kolejowej Jarosław-Sokal. Będzie bezpłatny szynobus i Piknik Kolejowy!

Od 5 do 7 lipca w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów zapraszamy do Baszni Dolnej i Lubaczowa na obchody jubileuszu 140-lecia dawnej linii kolejowej Jarosław-Sokal. Szczególnej uwadze polecamy niedzielny Piknik Kolejowy na Stacji Basznia. Na miłośników kolei czeka wiele atrakcji, w tym bezpłatny przejazd szybobusem z Rzeszowa do Baszni, a potem także do Horyńca Zdroju. 

Święto linii kolejowej Jarosław – Sokal (obecnie nr 101 Munina – Hrebenne) rozpoczniemy w piątek 5 lipca w Kresowej Osadzie seminarium na temat kolei i kolejnictwa na Kresach. Dzień później w sobotnie popołudnie na Stacji Basznia odbędą się warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży oraz planszowe gry rodzinne i grupowe. 

Tego samego dnia, tym razem w Zespole Zamkowo-Parkowym w Lubaczowie, o godz. 18.00 Dominika Leszczyńska ze Stacji Muzeum w Warszawie, pomysłodawczyni projektu oraz autorka książki „Kolejarze z Wileńszczyzny”, opowie o tym „Co kryją kolejowe archiwa rodzinne”. 

Natomiast 7 lipca o godz. 13.00 na Stacji Basznia rozpocznie się PIKNIK KOLEJOWY. Na uczestników czekać będą stoiska promocyjne spółek kolejowych i nowoczesny sprzęt, jakiego na co dzień używa Straż Ochrony Kolei, a Stacja Muzeum z Warszawy opowie o historii kolejnictwa.  Odbędą się także warsztaty naukowe i kulinarne, a animatorzy zorganizują gry i zabawy dla każdego bez względu na wiek. To nie koniec atrakcji. Na torach bocznych przy Stacji Basznia podstawione zostaną drezyny – spalinowa i rowerowa.

Z okazji pikniku zaplanowano promocyjny BEZPŁATNY przejazd szynobusem. Wyruszy on z Rzeszowa, zatrzymując się na największych stacjach (szczegóły na plakacie poniżej). Natomiast ze Stacji Baszni przemieści się do Horyńca Zdroju. Na tej trasie będzie można zwiedzić wnętrze, a nawet pogawędzić z maszynistą. Powrót do stacji Basznia. 

Serdecznie zapraszamy

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved