Festiwal Dziedzictwa Kresów – start już w lipcu

Już w lipcu rozpocznie się jeden z największych festiwali poświęconych dziedzictwu kresowemu. Przed nami wyjątkowe koncerty, interesujące spotkania, warsztaty i wydarzenia plenerowe.

Na początek zdradzamy kilka szczegółów z tegorocznego programu Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

W pierwszym tygodniu lipca spotkamy się na obchodach jubileuszu 140-lecia dawnej linii kolejowej Jarosław-Sokal. Miłośników kolei i nie tylko zapraszamy 6 i 7 lipca na warsztaty i zwiedzanie. Dodatkowo 7 lipca na Stacji Basznia odbędzie się wyjątkowy piknik Kolejowy. To jedyna taka okazja żeby przejechać się bezpłatnie supernowoczesnym szynobusem i wziąć udział w warsztatach naukowych, artystycznych i kulinarnych.

Tradycyjnie też zapraszamy na pakiet lipcowych koncertów. Na kresowej muzycznej trasie znajdą się Basznia Dolna, 14 lipca z koncertem muzyki klasycznej; jazzowe brzmienia od Lubaczowa przez Narol do Horyńca-Zdroju 19-21 lipca. Na koniec zapraszamy oczywiście do perełki naszego dziedzictwa kulturowego- cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu, gdzie 25 lipca wystąpią muzycy Filharmonii Narodowej. 

Ten miesiąc zakończy kresowo-folkowe wydarzenie na płycie rynku (28 lipca) w Lubaczowie. Na chwile stanie się ona stolicą kresowych barw, brzmień i tańców w wykonaniu zespołów folklorystycznych. Wieczorem natomiast odbędzie się niezapomniany koncert rokowo-folkowy.

Pamiętajcie także, żeby zarezerwować sobie pierwszą niedzielę sierpnia na wielki finał Festiwalu w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Zagra wtedy dla Was legendarny zespół Lady Pank.

Już wkrótce udostępnimy cały program wydarzeń. Przed nami jeszcze spotkania, prelekcje, seminaria. Festiwal Dziedzictwa Kresów już jest gotowy i czeka na Was.

Organizatorami wydarzeń są: Gmina Lubaczów i Województwo Podkarpackie

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved