Strefa Funduszowa „Skills give choice” pełna atrakcji

Po długich przygotowaniach i pełnych oczekiwań dniach, wydarzenie, na które czekaliśmy, już za nami. Finał tegorocznego Festiwalu Dziedzictwa Kresów w Baszni Dolnej okazał się prawdziwym sukcesem, a Strefa Funduszowa „Skills give choice” w ramach Europejskiego Roku Umiejętności była pełna atrakcji i rozmaitych aktywności.

6 sierpnia stał się dniem pełnym inspirujących spotkań, edukacyjnych warsztatów i pozytywnej energii. Strefa „Skills give choice” gościła na błoniach Kresowej Osady, przyciągając mieszkańców regionu w każdym wieku. To właśnie tutaj, pod hasłem rozwijania umiejętności, edukacji oraz wspierania przyszłości zawodowej, zgromadzili się zarówno lokalni przedsiębiorcy, jak i odwiedzajacy, chcący poszerzyć swoje horyzonty.

Wyjątkowość tej inicjatywy polegała na bardzo szerokiej formule, w której każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Od prezentacji po warsztaty praktyczne, od nauki podstaw cyfrowości do głębszego zrozumienia potrzeb lokalnego rynku pracy – oferta była szeroka i różnorodna. Różne stanowiska, w których można było pozyskać informacje, zadawać pytania i wziąć udział w edukacyjnych sesjach, sprawiły, że Strefa ta stała się miejscem aktywnej wymiany wiedzy i doświadczeń.

Nie brakowało zarówno atrakcji dla najmłodszych, a także dla seniorów. Warsztaty plastyczne, zajęcia z gry w szachy czy nauka haftu krzyżykowego – to tylko niektóre z propozycji, które znalazły się w programie wydarzenia. Dla tych, którzy poszukiwali bardziej praktycznych umiejętności, działały warsztaty wikliniarskie, gliniarskie czy drzeworytnicze.

To nie tylko dzień pełen nauki, ale także pełen inspiracji. Inicjatywa ta udowodniła, że rozwijanie umiejętności może być jednocześnie przyjemne i wartościowe. Wsparcie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 stanowiło wyraźny sygnał, że rozwijanie kompetencji ma kluczowe znaczenie dla rozwoju regionu i społeczności lokalnej.

Dziś, kiedy wydarzenie dobiegło końca, pozostają po nim nie tylko wspomnienia, ale także nowe umiejętności, nowe perspektywy i nowe znajomości. Strefa „Skills give choice” udowodniła, że inwestowanie w edukację to inwestowanie w przyszłość. Niech to wydarzenie stanie się inspiracją dla nas wszystkich, aby dążyć do ciągłego doskonalenia się i rozwijania naszych umiejętności, tworząc tym samym lepszą przyszłość dla siebie i dla naszego regionu.

Zadanie jest finansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2023 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved