Wyjątkowy Piknik Kolejowy przy Stacji Basznia

W sobotę 5 sierpnia mieliśmy okazję uczestniczyć w Galerii Kolejnictwa Stacja Basznia w niezwykłym wydarzeniu. Piknik Kolejowy przyciągnął zarówno miłośników kolei, jak i rodziny poszukujące ciekawych atrakcji.

Jednym z głównych punktów programu były bezpłatne przejażdżki szynobusem na trasie Stacja Basznia – Horyniec-Zdrój. Dzięki temu uczestnicy mogli nie tylko podziwiać piękne krajobrazy naszego regionu, ale także poznać koleją trasę z perspektywy podróżujących. Trzy kursy w różnych godzinach umożliwiły dostosowanie planów dnia do tej wyjątkowej okazji. Co ciekawe, w trakcie postoju, można było także obejrzeć szynobusowy kokpit i porozmawiać z kolejarzami o tajnikach ich pasji.

Dla najmłodszych uczestników Pikniku Kolejowego przygotowano wiele atrakcji, w tym specjalne zajęcia i animacje, które z pewnością dostarczyły uśmiechów i radości. Również spotkanie autorskie z Dominiką Leszczyńską cieszyło się dużym zainteresowaniem. To była unikalna okazja, by poznać pasję związaną z kolejnictwem oraz historie związane z koleją na Wileńszczyźnie.

Piknik Kolejowy w Galerii Kolejnictwa Stacja Basznia to wydarzenie wpisujące się w ramy Festiwalu Dziedzictwa Kresów. Partnerem tego wydarzenia było również Województwo Podkarpackie, a całość zrealizowano we współpracy ze Stacją Muzeum. Takie spotkania nie tylko integrują miłośników kolei, ale także w ciekawy sposób przybliżają historię kolejnictwa i jego znaczenie dla regionu.

Galeria zdjęć.

Partner wydarzenia:

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved