Zapraszamy na prezentacje Tomasza Kuby Kozłowskiego

Tomasz Kuba Kozłowski z Domu Spotkań z Historią w Warszawie jest z naszym Festiwalem od wielu lat. Jego niezwykle ciekawe i bogate w historyczne treści prelekcje oraz wyjątkowa znajomość tematyki dawnych Kresów Rzeczypospolitej zawsze budzą spore zainteresowanie. Na spotkania zapraszamy także w tym roku.

Harmonogram:

Wtorek – 1 sierpnia, Oleszyce,  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna, Rynek 1, godz. 18.00: „Obok Orła znak Pogoni! O Powstaniu styczniowym na Litwie i Białorusi”.

Czwartek – 3 sierpnia, Wielkie Oczy, Gminna Biblioteka Publiczna, Rynek 14. (dawna synagoga), godz. 19.00: „Kresowy tygiel narodów, religii i kultur czyli… Unia tu już była!” – prezentacja Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

Piątek – 4 sierpnia, Horyniec Zdrój, Dom Zdrojowy, ul. Sanatoryjna 3, godz. 19.00: „Ukraina Stanisławskiego, Paderewskiego, Szymanowskiego i Iwaszkiewicza” – prezentacja Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

Sobota – 5 sierpnia, Budy, Park Miniatur Kresowych – Archipelag Roztocze, Budy 50, godz. 15.00: „Lwów po raz pierwszy czyli miasto jakiego nie znacie…” oraz godz. godz. 18.00: „Na Kresy po zdrowie! O uzdrowiskach ziem wschodnich dawnej Rzeczypospolitej” prezentacja Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie poświęcona historii polskiej balneologii na Kresach.

Niedziela – 6 sierpnia, Kresowa Osada w Baszni Dolnej, Galeria Lokalnej Historii – „Koleją po Kresach…” – prezentacja Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved