„Miasto warstw. Lwów 2014–2019” do obejrzenia w Radrużu

W budynku muzealnym w Zespole Cerkiewnym w Radrużu obejrzeć można wystawę Alicji Dybowskiej pt. „Miasto warstw. Lwów 2014–2019”. Wernisaż ekspozycji miał miejsce w czwartek 27 lipca.

Alicja Dybowska przedstawia Lwów jako miasto pełne warstw, które są widoczne gołym okiem i niemożliwe do niezauważenia. Jak sama mówi miasto to pełne jest piękna i brzydoty, wzniosłości i przyziemności, dostojeństwa i prostactwa, przepychu i ubóstwa, aż wreszcie pokoju i wojny. Opisując Lwów dodaje również pojęcia „radość” i „cierpienie”. Zaprezentowane na wystawie zdjęcia ukazują, że Lwów odczuwa skutki przeszłych konfliktów nie jako Lwów powojenny, ale jako miasto międzywojenne. Widać tutaj ślady przeszłości w sposób bardzo spektakularny.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Muzeum Kresów w Lubaczowie i fundacji Stanica Kresowa.

Alicja Dybowska – fotograf, absolwentka filozofii i filologii angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, tłumacz języka angielskiego. W latach 2006–2007 dziennikarka TVP Kultura. Zajmuje się fotografią reportażową, portretową, konceptualną, street, komercyjną, podróżniczą oraz artystyczną.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved