„A to Polska właśnie” – Muzyczna uczta w historycznej oprawie!

W czwartek, 27 lipca, czekała nas niezwykła muzyczna podróż w czasie. We wnętrzu wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO cerkwi pw. Św. Paraskewy w Radrużu wybrzmiewały najpiękniejsze polskie dzieła muzyczne. Występ Renaty Johnson-Wojtowicz w towarzyszeniu kwintetu smyczkowego ARSO Ensemble z pewnością zostawi piękne wspomnienia w sercach wszystkich uczestników.

Główną bohaterką wieczoru była utalentowana Renata Johnson-Wojtowicz, której niepowtarzalny głos i interpretacja zachwyciła publiczność. Wykonanie utworów Stanisława Moniuszki, Karola Szymanowskiego i Andrzeja Panufnika przyniosło unikalne doznania słuchaczom. Jej emocjonalne i pełne pasji wykonanie sprawiło, że muzyczne opowieści nabrały nowego, głębszego wymiaru. To był prawdziwy hołd dla polskiej muzyki i naszego dziedzictwa kulturowego.

Jednakże Renata Johnson-Wojtowicz nie była sama na tej muzycznej scenie. Towarzyszył jej wyjątkowy kwintet smyczkowy ARSO Ensemble, który wystąpił w składzie: Robert Naściszewski oraz Orest Telwach na skrzypcach, Aleksandra Jarosińska na altówce, Anna Naściszewska na wiolonczeli i Sławomir Ujek na kontrabasie. To zgrany zespół, którego harmonia i zrozumienie przekładały się na perfekcyjne wykonanie utworów. Ich gra pięknie wypełniała dźwiękami przestrzeń cerkwi, dodając wydarzeniu jeszcze więcej uroku.

Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność dla wszystkich artystów, którzy wnieśli swoje serca i pasję do tego wyjątkowego wydarzenia. Dziękujemy również wszystkim obecnym, którzy podzielili się tą chwilą z nami.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik.

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved