„O Krzemieńcu. Bona mente” – zapraszamy na wernisaż wystawy plenerowej

Serdecznie zapraszamy na wernisaż plenerowej wystawy fotograficznej pt. „O Krzemieńcu. Bona mente”, który odbędzie się na Rynku Miasta Lubaczowa we wtorek, 1 sierpnia 2023 r., o godz. 19.30. Wystawa prezentuje fotograficzną twórczość uczestników Międzynarodowych Sympozjów Artystyczno-Naukowych „Spotkania w Krzemieńcu”, do których zostali zaproszeni artyści z całego świata, zarówno ci, którzy maja szczęście mieszkać w miasteczku i obserwować jak zmienia się wraz z porami roku, jak i przyjezdni, którzy mieli szansę zaobserwować to, co umyka uwadze miejscowych ze względu na swoją oczywistość i powtarzalność.

Autorzy wystawy nawiązali tym samym do tradycji Krzemieńca, który w okresie międzywojennym stał się jednym z centrów polskiej bohemy artystycznej. Tworzyli je m.in. malarz i fotograf Stanisław Sheybal, malarze: Zygmunt Turkiewicz, Feliks Guzik, Roman Dłubak, Igor Haśkiewicz, Maria Piotrowska, Helena Zarembianka czy Jan Cybis. Krzemieniec stał się też miejscem ogólnopolskich plenerów i wystaw fotograficznych, w których uczestniczyli wybitni polscy fotograficy, tacy jak Jan Bułhak i Jan Neuman.

Organizatorami lubaczowskiej odsłony wystawy są: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Łucku, Stowarzyszenie Forum Innowacyjności Odin oraz Muzeum Kresów w Lubaczowie.

Wystawa jest jednym z wydarzeń w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów, organizowanego przez Województwo Podkarpackie i Gminę Lubaczów. Muzeum Kresów w Lubaczowie jest partnerem instytucjonalnym Festiwalu.

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved