Za nami „Bitwa Regionów” w Baszni Dolnej

W niedzielę 16 lipca w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej odbyło się wydarzenie „Bitwa Regionów – konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich”. Oprócz kulinarnej rywalizacji na gości czekały także dodatkowe atrakcje.

W trakcie trwania imprezy Koła Gospodyń Wiejskich z Powiatu Lubaczowskiego brały udział w konkursie kulinarnym, w którym komisja konkursowa wybierała najsmaczniejszą i najbardziej kreatywną potrawę. Trzy główne nagrody, ufundowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, trafiły do gospodyń z Dąbrowy (III miejsce), Załuża (II miejsce) i Płazowa (I miejsce).

Wydarzenie uświetniły występy Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy” z Gminy Lubaczów oraz gości specjalnych – Zespołu Teatru Pieśni i Tańca „WICI” z Chicago, który uczestniczy w XIX Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie. Na scenie wystąpili także Marta Rawska i Tyszowiecka Kapela Biesiadna.

Organizatorami przedsięwzięcia byli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Gmina Lubaczów, ARiMR oraz KRUS.

Galeria zdjęć.

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved