“Exsultate Jubilate” – za nami koncert w Baszni Dolnej

W niedzielę, 9 lipca, w kościele pw. św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej odbył się wyjątkowy koncert „Exsultate Jubilate” . To wydarzenie przyciągnęło liczne grono melomanów, którzy chcieli delektować się dźwiękami muzyki Mozarta w wykonaniu artystów Polskiej Opery Królewskiej.

Atmosfera koncertu była niesamowita, nie tylko za sprawą artystów, ale również publiczności, która wypełniła mury świątyni. Na scenie wystąpili artyści, których talenty wielokrotnie nagradzane były gromkimi brawami. Iwona Lubowicz, sopranistka o ujmującym głosie, oczarowała publiczność swoją interpretacją arii Mozarta.

Wirtuozerskie partie fletu wykonane przez Agnieszkę Waldhelm-Kosyuk i Annę Mocarską wprowadzały delikatność i czarującą lekkość do utworów. Ich precyzyjne i piękne brzmienie podkreślało wyjątkowy charakter kompozycji Mozarta.

Kwartet Arterius, w składzie Mariola Peron i Jacek Jacków na skrzypcach, Małgorzata Staroń na altówce oraz Maciej Skowroński na wiolonczeli, dostarczył publiczności niesamowitych doznań dźwiękowych. Ich doskonała synchronizacja i zgranie pozwoliły na wydobycie pełni emocji z kompozycji Mozarta.

Cały koncert był nie tylko muzycznym doznaniem, ale również artystycznym spektaklem, który przeniósł słuchaczy w świat piękna i magii muzyki klasycznej.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved