Rzeszów Klezmer Band z koncertem w Lubaczowie

W ramach niedzieli z kulturą żydowską zapraszamy 30 lipca na mały rynek w Lubaczowie na koncert zespołu Rzeszów Klezmer Band.

Rzeszów Klezmer Band, fot. Rafał Górski

Zespół RZESZÓW KLEZMER BAND powstał w 2004 roku w Rzeszowie, w związku z odbywającą się w miejscowej galerii sztuki wystawą, poświęconą twórczości Brunona Schulza. Nikt nie przypuszczał, że przypadek i zamiłowanie do muzyki zadecyduje o początku wspaniałej przygody z muzyką klezmerską. Na chwilę obecną zespół wykonał ponad 300 koncertów na terenie Polski, Europy, jak również poza granicami naszego kontynentu. Zespół brał udział w wielu konkursach i festiwalach. Do największych osiągnięć zespołu można zaliczyć udział w Festiwalu „SZIGET” (2007) w Budapeszcie, udział w Festiwalu „Klezfiesta” (2008) w Buenos Aires, koncerty w Polski Pawilonie Podczas wystawy EXPO 2010 w Szanghaju, koncerty w Armenii oraz Gruzji, czy koncerty w Indiach podczas Kochi Biennale Festiwal.

Utwory wykonywane przez muzyków to tradycyjne melodie klezmerskie, aranżowane w taki sposób, aby zawrzeć w nich elementy tradycji i nowoczesności. Dotychczasowy dorobek muzyczny po części składa się na płyty pt. „Siedem” oraz „Kameleon”. Młodzi i energiczni muzycy, sprawiają, że muzyka w ich wykonaniu przemawia do szerokiego grona publiczności. Ich koncerty są żywiołowe, różnorodne, porywające. Muzyka zespołu Rzeszów Klezmer Band momentami porywa do tańca, kusząc zmysłowymi nastrojami, innym razem wzrusza rzewnymi brzmieniami…

Zapraszamy na koncert. Początek około godz. 19:00. 

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved