Dni Fredrowskie w Surochowie

W roku Aleksandra Fredry, w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów, nie mogło zabraknąć także akcentu związanego z tym wielkim poetą i komediopisarzem. W Surochowie w gminie Jarosław zorganizowano Dni Fredrowskie.

Uczestnik kampanii napoleońskich ostatnie lata życia spędził we Lwowie, współpracując m.in. z miejscowym teatrem, dlatego z naszej inicjatywy wydarzenie kulturalne poświęconego autorowi „Zemsty” zostało włączone do całorocznego programu Festiwal Dziedzictwa Kresów. Dni Fredrowskie odbyły się oczywiście w Surochowie (gmina Jarosław), gdzie w 1793 roku urodził się A. Fredro.

Inicjatywa zorganizowana przez Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich oraz miejscową szkołę i ośrodek kultury było współfinansowane przez samorząd województwa. W niedzielne popołudnie 18 czerwca licznie zgromadzeni mieszkańcy Surochowa i regionu obejrzeli występy uczniów, zwiedzili wystawę plenerową pn. „Dziedzictwo fredrowskie w Surochowie”, a także obejrzeli spektakl pt. „Miłość po fredrowsku” w wykonaniu Teatru Fredreum. Nazajutrz odbył się z kolei wykład, rozstrzygnięcie konkursów oraz warsztaty pop-up museum.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved