W połowie lipca rusza Festiwal Dziedzictwa Kresów

Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Dziedzictwa Kresów. Jedno z największych wydarzeń kulturalnych Podkarpacia rozpocznie się już w połowie lipca i tradycyjnie potrwa do pierwszej niedzieli sierpnia (6.08).

Organizatorzy – Gmina Lubaczów i Województwo Podkarpackie oraz współorganizatorzy – Muzeum Ziem Wschodnich Dawnej Rzeczypospolitej i Centrum Kulturalne w Przemyślu przygotowali kilkadziesiąt wydarzeń. Będą to dobrze znane punkty programu jak np. koncert inauguracyjny w cerkwi pw. św. Paraskewy w Radrużu, Ogólnopolskie Spotkanie Środowisk Kresowych, koncert w cerkwi pw. św. Mikołaja w Lubaczowie, spotkania w ramach Historii Kresowych Miasteczek w Cieszanowie, koncert jazzowy w Narolu, warsztaty kulinarne, czy wielki finał w Baszni Dolnej z konkursem kulinarnym Kresowe Jadło.

W tym roku nie zabraknie także nowych wydarzeń związanych np. z kulturą żydowską począwszy od przepięknych, energetyzujących koncertów po smaki tej wyjątkowej kuchni. Odbędą się także tematyczne spotkania literackie, wernisaże i prelekcje z wyjątkowymi gośćmi.

Na Festiwalu pojawią się tacy wykonawcy jak m.in. Mateusz Pospieszalski, Włodek Pawlik, Renata Johnson- Wojtowicz oraz Polski Teatr Ludowy ze Lwowa, Polski Teatr w Wilnie, Bester Quartet oraz Rzeszów Klezmer Band. Kto, gdzie i kiedy? Dowiemy się już wkrótce.

Tymczasem Organizatorzy zapraszają na szereg wydarzeń przedfestiwalowych, które rozpoczną się już w połowie czerwca. Na stronie www.festiwalkresow.pl oraz FB: facebook.com/FestiwalDziedzictwaKresow będą pojawiały się bieżące newsy oraz informacje o kolejnych punktach tegorocznego programu.

Zapraszamy!

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved