„Wrzesień z Łukasiewiczem” – ruszył cykl wydarzeń

W miniony czwartek 8 września w Lubaczowie ruszył cykl wydarzeń pt. „Wrzesień z Łukasiewiczem”. Za nami wernisaż wystawy plenerowej i spotkanie autorskie.

„Wrzesień z Łukasiewiczem” zainaugurowaliśmy w czwartek 8 września na Rynku Miejskim w Lubaczowie. To tutaj miał miejsce wernisaż wystawy plenerowej „Ignacy Łukasiewicz. Człowiek, który zmienił świat”, przygotowanej przez Muzeum Podkarpackie w Krośnie. Tuż po nim w Miejskim Domu Kultury odbyło się spotkanie z autorami książki „Pożegnał świece i rozpędził świat – Ignacy Łukasiewicz” – Piotrem Franaszkiem, Pawłem Gratą i Anną Kozicką-Kołaczkowską, które poprowadził Mateusz Werner – Kierownik Oddziału dziedzictwa i projektów kulturalnych Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tych wydarzeń (poniżej) i już teraz zapraszamy na kolejne odsłony „Września z Łukasiewiczem”, tj. spotkanie filmowe  „Łukasiewicz – nafciarz romantyk” w piątek 23 września w MDK oraz tydzień później 30 września spotkanie muzealne połączone z finisażem wystawy „Ignacy Łukasiewicz. Człowiek, który zmienił świat” w Muzeum Kresów w Lubaczowie.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved