Wielki Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów

Już w niedzielę 7 sierpnia zapraszamy Państwa na Finał Festiwalu Dziedzictwa Kresów do Baszni Dolnej. Tradycyjnie będzie smacznie, kolorowo i muzycznie.

Od godz. 14:00 na placu Kresowej Osady w Baszni Dolnej będziecie mogli skosztować pysznych dań i produktów prosto od pań z Kół Gospodyń Wiejskich i producentów żywności najwyższej jakości. Będą tam też stoiska producentów z kulinarnego szlaku wschodniej Polski.

O godzinie 16:30 pokaz kulinarny rozpocznie Karol Okrasa – uznany kucharz i poszukiwacz regionalnych smaków.

Do Galerii Lokalnej Historii o godzinie 14:00 i 16:00 już dziś zaprasza Państwa Tomasz Kuba Kozłowski z domu spotkań z Historią w Warszawie, który opowie o fenomenie kolejowych rajdów narciarskich na Kresach i nie tylko.

Na miłośników rękodzieła i niezwykłych artefaktów na placu Kresowej Osady będą czekali twórcy ludowi oraz giełda staroci.

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa także dwie sceny: małą na terenie Kresowej Osady, gdzie od godziny 15:00 wystąpią: Studio Piosenki MDK w Lubaczowie, Zespół Śpiewaczy NIESPODZIANKA, Zespół Pieśni i Tańca KRESY, Rodzinna Kapela Hałasów.

Z kolei na dużej scenie o 19:00 zaprezentuje się Magdalena Białorucka-Ogorzelec z zespołem, po niej wystąpi gwiazda wieczoru – Ewa Farna.

Przypominamy, że wydarzenie to jest imprezą masową, której regulamin znajdziecie poniżej.

Do pobrania:

Regulamin Imprezy Masowej: Festiwal Dziedzictwa Kresów – 7 sierpnia 2022 r.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved