„Strudle, bajgle, piszingery…” – zapraszamy najmłodszych na warsztaty kulinarne

Warsztaty  kulinarne dla dzieci „Strudle, bajgle, piszingery…” to już stały element Festiwalu Dziedzictwa Kresów, który zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do wspólnego gotowania zapraszamy także w tym roku!

Dla wszystkich uczestników tych zajęć obcowanie ze smakiem oraz kulinarna wyprawa do świata zapachów i  cukierniczych smakołyków, zawsze jest wspaniałą atrakcją. Wspólne pieczenie słodkości jest okazją do zabawy, nauki, a także skosztowania swoich „kulinarnych dzieł”. W ubiegłym roku mali kucharze przygotowali m.in Lwowski Koch.

Zapraszamy dzieci do udziału w tegorocznej edycji warsztatów kulinarnych „Strudle, bajgle, piszingery…”,  które odbędą się 4 sierpnia o godz. 10.00 w Kresowej Osadzie. Tradycyjnie poprowadzi je Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Uczestnicy podzieleni zostaną na 3-osobowe drużyny i na podstawie przepisu z otrzymanych produktów przygotują ciasto. Każda z drużyn w razie potrzeby uzyska pomoc, więc bez trudu podoła  wyzwaniu.  Jakie ciasto upieczemy tym razem? Tego jeszcze nie zdradzamy, ale zapewniamy, że będzie słodko i pysznie.

Dla wszystkich uczestników zajęć, a także dla obserwatorów (np. rodzeństwa) dodatkowo prowadzone będą warsztaty edukacyjne, malarskie i inne atrakcje. Zapewnimy także drobny poczęstunek.

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres sekretariat@gminalubaczow.pl do 2 sierpnia 2022 r.

Warsztaty są bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2023 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved