Oficjalne otwarcie Stacji Basznia – fotorelacja

W niedzielę 24 lipca w Baszni Dolnej odbyło się uroczyste otwarcie Stacji Basznia, w którym wzięli udział przedstawiciele władz parlamentarnych, samorządowych, przedsiębiorstw, instytucji i osób związanych z koleją.

Uroczystość rozpoczęła się w Kresowej Osadzie, gdzie zgromadzeni goście wysłuchali wystąpień Pana Tomasza Kuby Kozłowskiego z Domu Spotkań z Historią w Warszawie oraz Pana Michała Fludzińskiego ze Stacji Muzeum w Warszawie. Panowie zabrali uczestników spotkania w historyczną i sentymentalną podróż po torach Galicji Wschodniej i dawnej linii kolejowej Jarosław- Sokal.

Z kolei Pan Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów w swym wystąpieniu przedstawił przebieg procesu rewitalizacji w gminie Lubaczów.

„Ta rewitalizacja nie mogłaby się odbyć, a Stacja Basznia nigdy by nie powstała, gdyby nie pomoc spółek kolejowych, które przekazały nam swój majątek” podkreślił Wójt, jednocześnie dziękując i wręczając pamiątkowe statuetki dyrektorom i przedstawicielom PKP PLK S.A. Zakład Linii Kolejowych w Rzeszowie, Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. w Krakowie, PKP Intercity S.A. Zakład Południowy w Krakowie. Statuetkę z podziękowaniami dla Województwa Podkarpackiego, za pomoc w wdrożeniu projektu rewitalizacji w gminie Lubaczów odebrała Pani Anna Huk Członek Zarządu Województwa.

Zebrani goście następnie udali się do obiektu Stacji, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie i poświęcenie obiektu, którego dokonał ks. dr Leszek Bruśniak – Proboszcz Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Baszni Dolnej.

Stacja Basznia wywarła na uczestnikach wydarzenia bardzo pozytywne wrażenie, jako miejsce gdzie jednocześnie zachowywane jest ogromne dziedzictwo kolejowe a z drugiej, jako ciekawy punkt na mapie turystycznej regionu.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved