Muzyczna odsłona Festiwalu Dziedzictwa Kresów

Festiwal Dziedzictwa Kresów od samego początku wybrzmiewa w rozmaitych odsłonach. Tak będzie i w tym roku, bo na uczestników czekać będzie wiele muzycznych atrakcji. Odsłaniamy zatem dźwiękowe karty programu i przedstawiamy Wam gwiazdę Wieczoru Finałowego.

Festiwal Dziedzictwa Kresów większości kojarzy się z dobrą, tradycyjną kuchnią. Ten pogląd zakorzenił się w nas, ponieważ początkowo Festiwal skupiał się wokół tematyki kresowego jadła. Jednak Festiwal to nie tylko kulinarna odsłona naszego regionu. To także wiele spotkań z ciekawymi i znanymi osobami, atrakcyjne warsztaty, wystawy, pikniki, konkursy i rajdy rowerowe. Nasz festiwal od pierwszej edycji to również dobra muzyka.

W tym roku będzie miał miejsce kolejny występ kameralny w cerkwi pw. Św. Paraskewy w Radrużu, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Z koncertem sakralnym pt. „Obdarz nas pokojem” 29 lipca wystąpi Marta Boberska i Kwartet „Insano”. Równie „magicznie” będzie dzień później 30 lipca w narolskiej cerkwi na Krupcu. Tutaj dla publiczności wybrzmią „Cztery Pory Roku” A. Vivaldiego w wykonaniu Krzysztofa Jakowicza (skrzypce) i Władysława Kłosiewicza (klawesyn).

Festiwalowe dźwięki po raz kolejny usłyszymy także w Lubaczowie. W niezwykle klimatycznym wnętrzu cerkwi pw. Św. Mikołaja 2 sierpnia wystąpi zespół „Krajka” z Przemyśla. Natomiast dzień przed Wielkim Finałem Festiwalu zapraszamy ponadto do Przemyśla. W kościele Karmelitów Bosych usłyszeć będzie można Requiem d-moll KV 626 Wolfganga Amadeusza Mozarta z udziałem znakomitych solistów. Publiczności zaprezentują się: Olga Pasiecznik, Margot Oitzinger – znakomite  śpiewaczki , Peter Kooijn – bas, Krystian Adam Krzeszowiak – świetny polski tenor oraz  BAROQUE COLLEGIUM 1685 – Chór i Orkiestra pod kierownictwem artystycznym i derygenturą Agnieszki Żarskiej.

W czasie Wielkiego Finału w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej co roku występuje gwiazda Festiwalu. W tym roku 7 sierpnia specjalnie dla uczestników zaśpiewa Ewa Farna – znana polsko-czeska piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka, producentka i prezenterka telewizyjna. Polacy pokochali ją za takie utwory jak „Cicho”, „Ewakuacja”, „Znak”, „Wszystko albo nic”.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved