Od Altenberga do Zuckerkandla… w Wielkich Oczach

W środę 28 lipca w bibliotece w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wielkich Oczach odbyło się spotkanie tematyczne pt. „Od Altenberga do Zuckerkandla”. Z prelekcją wystąpił Tomasz Kuba Kozłowski z Domu Spotkań z Historią w Warszawie, który jest ekspertem i popularyzatorem dziejów Ziem Wschodnich.

W ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów, jednego z największych wydarzeń kulturalnych w regionie Tomasz Kuba Kozłowski, historyk dziejów Ziem Wschodnich odwiedził Gminną Bibliotekę Publiczną w Wielkich Oczach. Spotkanie pt. „Od Altenberga do Zuckerkandla” dotyczyło między innymi bardzo istotnej roli jaką pełnili żydowscy księgarze, którzy przyczynili się do promocji polskiej kultury oraz literatury.

Spotkanie urozmaicone było prezentacją multimedialną, która przedstawiała sylwetki najważniejszych księgarzy przełomu XIX oraz XX wieku i okresu dwudziestolecia międzywojennego oraz ich wydawnictwa.

Zwieńczeniem całego wieczoru była dyskusja oraz wymiana doświadczeń z Panem Tomaszem Kubą Kozłowskim na temat historii Galicji oraz literatury.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Michalski.

Tekst: wielkieoczy.pl

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved