Festiwalowa Aktywna Sobota

Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel zaprasza do udziału w wydarzeniu rekreacyjno -sportowym organizowanym w ramach Festiwalu Dziedzictwa Kresów pn. „Festiwalowa Aktywna Sobota”. Wydarzenie odbędą się 31 lipca 2021 r.

Wydarzenie to wpisuje się w kampanię prowadzoną przez Gminę Lubaczów pn. „Rusz się….. po zdrowie” mającą na celu promocję zdrowia i aktywności fizycznej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Pamiętajmy, że zgodnie z powiedzeniem  Wojciecha Oczko –  słynnego  lekarza nadwornego Stefana Batorego i Zygmunta III Wazy: „Ruch zastąpi prawie każdy lek podczas gdy żaden lek nie zastąpi ruchu”.

W ramach Aktywnej Soboty odbędą się:

– rajd rowerowy – trasa o długości ok. 35 km rozpoczynająca się w Parku w Baszni Dolnej przez Tymce, Załuże, Mokrzyca, Bałaje, meta w Parku w Baszni Dolnej,
– bieg (12 km) i marsz Nordic Walking (10 km)  – trasa od Czerwonej Figury w Borowej Górze do Kresowej Osady w Baszni Dolnej
– turniej Piłki Nożnej w 100-lecie urodzin Kazimierza Górskiego – boisko ORLIK w Baszni Dolnej.

Trasy rajdu i biegu i marszu odbędą się zgodnie a trasami, które zamieszczamy poniżej. Regulamin Festiwalowej Aktywnej Soboty precyzuje ponadto zasady uczestnictwa uczestników rajdu rowerowego i biegu / marszu. Odrębnym dokumentem zostaną uregulowane zasady obowiązujące w Turnieju Piłki Nożnej w 100-lecie urodzin Kazimierza Górskiego.

Zbiórka uczestników rajdu rowerowego planowana jest w Parku w Baszni Dolnej o godz. 14.00, natomiast start o 14.30.

Start biegu i marszu Nordic Walking poprzedzony zostanie rejestracją w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej od godz. 15.30. Zasadniczy Start o godz. 16.00 przy Czerwonej Figurze w Borowej Górze. Organizator zapewnia transport z Kresowej Osady w Baszni Dolnej do miejsca startu.

Powrót uczestników rajdu rowerowego, biegu i marszu Nordic Walking do Kresowej Osady planowany jest na godzinę 18.30.

Na zakończenie sportowych zmagań odbędzie się spotkanie integracyjne z poczęstunkiem, a dla wszystkich uczestników przygotowano atrakcyjne prezenty w postaci koszulki i opaski silikonowej z logo kampanii „Rusz się …po zdrowie”.

Dodatkowo zapraszamy do kibicowania piłkarskim drużynom oldboyów, które będą rywalizowały na ORLIKU w Baszni Dolnej od godziny 10:00. W Turnieju zadeklarowały udział dwie drużyny z Lubaczowa i po jednej z Oleszyc, Horyńca, Lisich Jam, Młodowa i Baszni Dolnej.

Zgłoszenia udziału w „Festiwalowej Aktywnej Sobocie” przyjmowane są telefonicznie pod numerem telefonu 16 632 19 91 lub mailowo: j.czernysz@lubaczow.com.pl do dnia 28 lipca 2021 r. do godz. 15.00

Do pobrania: Regulamin „Festiwalowej Aktywnej Soboty 2021”.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved