Bezkresy smaków – kuchnie świata

Każdego roku Festiwal Dziedzictwa Kresów gromadzi smakoszy kuchni kresowej. Od wielu lat sięgamy do tradycji kulinarnych Kresów Wschodnich, kuchni czerpiącej z bogactw natury oraz z wiedzy i dziedzictwa wielu narodów, kultur i społeczności, które przenikały się nawzajem. Poznajemy je, smakujemy, uczymy się i tym samym kultywujemy nasze dziedzictwo kulinarne.

Dodatkowo wychodząc naprzeciw zainteresowaniu naszych mieszkańców kuchniami świata wprowadzamy nowy cykl spotkań podczas których będziemy się uczyć tradycji kulinarnych różnych krajów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach kulinarnych pn.: „Bezkresy smaków – kuchnie świata” w dniu 26 lipca br. w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej.

W tym roku tematem przewodnim naszych warsztatów będzie kuchnia japońska. Będziemy poznawać i uczyć się przygotowywać przysmaki, których sława sięga daleko poza granice kraju kwitnącej wiśni.

Warsztaty będzie prowadził Sushi Master, pracujący na co dzień w słynącej z pysznych dań restauracji Take Sushi w Jarosławiu. Przygotujemy najbardziej znany przysmak kuchni japońskiej jakim jest sushi. Poznamy historię jego powstania i produkty niezbędne do wykonania. Dowiemy się, jak ważną rolę odgrywa jakość i świeżość składników. Odkryjemy znaczenie takich pojęć jak: hosomaki, nigiri, maki, uramaki, wasabi czy nori. W dwuosobowych zespołach nauczymy się krok po kroku wykonywać sushi, tak aby wyszło idealne – czyli smaczne i ładne. Zapewniamy wszystkie składniki oraz akcesoria potrzebne do przeprowadzenia warsztatów. Dodatkowo Sushi Master zaprezentuje nam wykonanie innych ciepłych dań kuchni japońskiej, a my będziemy je mogli degustować.

Gwarantujemy, że nasze warsztaty to będzie mile i smacznie spędzony czas. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc oraz konieczność spełnienia wymogów sanitarnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenia osób chętnych do uczestnictwa w warsztatach kulinarnych do 23 lipca br. do godz. 15.00. Formularz zgłoszeniowy (z obowiązkowo podanym numerem telefonu kontaktowego) oraz klauzulę informacyjną należy dostarczyć do Urzędu Gminy Lubaczów lub przesłać mailem (skan podpisanych dokumentów) na adres sekretariat@lubaczow.com.pl w terminie do 26 lipca br. do godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy!

Do pobrania: Formularz zgłoszeniowy wraz z klauzulą informacją.

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved