„Lubaczów – lata dwudzieste, lata trzydzieste” – zapraszamy na wydarzenie plenerowe

W niedzielne (25 lipca) popołudnie i wieczór zapraszamy na Rynek Miejski w Lubaczowie za wydarzenie plenerowe „Lubaczów – lata dwudzieste, lata trzydzieste”. Od godz. 16:00 będą tu miały miejsce liczne atrakcje.

– „Hetman” – wernisaż wystawy Narodowego Instytutu Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA poświęconej hetmanowi Stanisławowi Żółkiewskiemu z udziałem twórcy i kuratora Wojciecha Kalwata (Muzeum Historii Polski),

– „Amore czyli retro cyrk” – teatr uliczny,

–  „Złotoludy”,

– strefa dla dzieci,

– koncerty uliczne: Kapela podwórkowa Beka, Aneksandra Stano z zespołem WINYL,

– gwiazda wieczoru „Warszawska Orkiestra Sentymentalna”.

Spektakl plenerowy „Amore czyli retro cyrk”.

„Jest to doskonała zabawa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, a najlepiej dla całych rodzin. Spektakl przeniesie nas do lat 20 ubiegłego wieku. Krótka, ale jakże romantyczna fabuła służy do zademonstrowania swych umiejętności cyrkowych przez naszych artystów. W trakcie spektaklu zobaczycie pokazy szczudlarzy, akrobatów i żonglerów. A to wszystko przy specjalnie dobranej muzyce. Spektakl jest idealny na wszystkie rodzinne wydarzenia, zarówno w miejscach zamkniętych ale także na placach, piknikach i ulicach miast”.

Happening „Złotoludy”

„Ulotny klimat epoki wzbudzą artyści w kostiumach szykownych dam i eleganckich gentlemanów. Pucybut zadba o obuwie gości, a gazeciarz dostarczy kuryer codzienny.  Artyści odgrywają mini scenki obyczajowe lub improwizują z wykorzystaniem elementów pantomimy. Umiejętności cyrkowe: jazda na monocyklu, żonglerka czy szczudła dodają dynamiki  i wprowadzają element zabawy i humoru”

WINYL BAND 

Zespół istnieje od 2015 roku. Aleksandra Stano i Radosław Mokrus spełniając swoje marzenia postanowili stworzyć coś wspólnie. Przez wiele lat na swojej muzycznej drodze spotykali wiele ciekawych, niebanalnych osobistości muzycznych. Korzystając ze swojego doświadczenia kilka z nich zaprosili do współpracy i stworzyli zespół.  Zespół wystąpi w składzie: Aleksandra Stano – wokalistka, Bartosz Listwan – wokalista, Radosław Mokrus – instrumenty klawiszowe, Marcin Grzybek – gitara basowa, Seweryn Piętka – perkusja.

Zespół wystąpi w Lubaczowie z koncertem „Cóż bez miłości wart byłby świat?” i zaprezentuje najpiękniejsze piosenki o miłości z lat 20-30 ubiegłego stulecia oraz okresu powojennego. Będzie romantycznie i zabawnie w stylu retro.

Warszawska Orkiestra Sentymentalna

Zespół gra muzykę Warszawy, filmu rewii i kabaretu lat 20. i 30. Piosenki z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka, nieustannie ich inspirują. Walce, tanga, fokstroty, rumby i slow-foxy – WOS wybiera to, co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych i przywraca do życia ze współczesną wrażliwością muzyczną, zachowując styl i ponadczasowy urok dawnych melodii.

Fot. W. Rudzik

Warszawska Orkiestra Sentymentalna jest trzonem nowej, wspaniałej mody na muzykę retro. Daje drugie życie unikalnemu stylowi muzycznemu Dwudziestolecia, któremu nie dane było dojrzeć  – jego rozkwit brutalnie przerwała wojna i okupacja. Dzięki takim zespołom, jak Orkiestra, dzisiejsza Polska młodzież słucha jazzu i szaleje na parkietach w rytm nowych wykonań stuletnich dziś utworów. To kulturowy fenomen.
Żeby w niego uwierzyć, trzeba to zobaczyć na żywo.

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved