„Laudate”- koncert sakralny w wykonaniu Zespołu wokalnego „UNANIME” z Rzeszowa

W sobotę 25 lipca zapraszamy do kościoła parafialnego pw. św. Wojciecha w Cieszanowie na koncert sakralny „Laudate” w wykonaniu Zespołu wokalnego „UNANIME” z Rzeszowa pod dyr. dr Anny Marek-Kamińskiej. Początek o godz. 19:00.

Oktet wokalny Unanime powstał w 2012 r. Zespół tworzą głównie absolwenci rzeszowskich uczelni. Celem zespołu jest odkrywanie i celebrowanie tradycji chóralnych z całego świata, pogłębianie wiedzy i rozwijanie techniki wokalnej, niezbędnej do jak najlepszego wykonania zróżnicowanego repertuaru chóralnego. Zespół Wokalny Unanime bierze czynny udział w koncertach w Polsce i zagranicą, które cieszą się uznaniem nie tylko słuchaczy, ale także przychylnością krytyków. W swoim repertuarze posiada utwory o tematyce sakralnej od renesansu do muzyki współczesnej oraz utwory rozrywkowe.

Zespół uczestniczył w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych, koncertach i projektach artystycznych współpracując z instytucjami kultury na terenie całej Polski oraz zagranicą m.in otrzymując: III miejsce na XVI Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej „Cantate Deo” w Rzeszowie w 2012 r., II miejsce na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej „Sacra Ecclesiae Cantio” w Tarnowie – wrzesień 2012 r., Złote Pasmo na XXII Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Pradze (Czechy) – grudzień 2012 r; Srebrną Strunę na Małopolskim Konkursie Chórów „ o złotą strunę ” w Niepołomicach – kwiecień 2013 r. oraz Brązowy Dyplom na IX Międzynarodowym Festiwalu Chórów „Gaude Cante” w Bielsku–Białej – październik 2013 r.

Oktet koncertował w krajach : Czechy (Praga) 2012, Słowacja 2013 r. (Żylina), Niemcy (2014 r.) Szwajcaria 2015 (Bernio, Lucernie, Marly oraz na wysokości 2469 m n.p.m. na Przełęczy Świętego Bernarda.) Austria 2016 (Linz, Melk) Lwów ( 2017).

Oktet w 2014 wydał płytę a capella „ Pomódlmy się w noc Betlejemską”, dzieł współczesnych kompozytorów oraz w roku 2016 płytę z muzyką polską „ Polonia”. 2018 r. płyta „Polska 100”.

Współpracuje obecnie z chórami z Anglii, Niemiec, Austrii, Słowacji, Szwajcarii, Czech, Ukrainy i Włoch. Zespół chętnie podejmuje współpracę z chórami z całego świata.

Dyrektorem artystycznym zespołu jest dr Anna Marek-Kamińska.

Zespół wokalny UNANIME wystąpi w składzie: Samuela Łach – sopran, Katarzyna Bembenek – sopran, Edyta Kotula – alt, Karolina Potoczna – alt, Michał Kalista – tenor, Ryszard Pich – tenor, Krzysztof Tomecki – bas, Jakub Kiwała – baryton, Anna Marek-Kamińska – dyrygent, Samuela Łach / Katarzyna Bembenek – partie solowe, Ryszard Pich – organy.

Program koncertu:

Knut Nystedt ­– Laudate 

William Byrd – Non nobis, Domine

o. Cherubin Pająk OFM – Rzeszowska Pani

Jan Sebastian Bach – aria sopranowa Mein gläubiges Herze z kantaty Also hat Gott die Welt geliebt BWV 68 /Samuela Łach ­– sopran, Ryszard Pich – organy/

Cesar Frank – Panis Angelicus /Samuela Łach ­– sopran, Ryszard Pich – organy/

Karl Jenkins – Pie Jesu /Samuela Łach – sopran, Katarzyna Bembenek ­­– sopran, Ryszard Pich – organy/

Jacek Sykulski – O matko miłościwa

Piotr Jańczak – De profundis clamavi 

Ola Gjeilo – Ubi caritas

Józef Świder – Kto szuka Cię /sł. L. Staff/

Zapraszamy do relacji na żywo.

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved