Msza Święta Kresowa z udziałem Chóru i Orkiestry Kameralnej „NICOLAUS”

W niedzielę 26 lipca o godz. 13:00 rozpocznie w lubaczowskiej Konkatedrze pw. bł. Jakuba Strzemię Msza Święta Kresowa z udziałem Chóru i Orkiestry Kameralnej „NICOLAUS” pod dyr. Zdzisława Magonia.

Założycielem i dyrygentem chóru jest Pan Zdzisław Magoń. Początkowo Chór liczył jedynie 9 osób, potem 18 osób i wykonywał jedynie repertuar chóralny. Z czasem powiększył się do 46 osób, co zadecydowało o rozszerzeniu repertuaru NICOLAUS o więcej niż tylko pieśni chóralne. W 2006 r., w czasie obchodów pierwszej rocznicy śmierci Jana Pawła II, NICOLAUS zdecydował się wykonać pierwszy duży utwór, Mszę G-dur Franciszka Schuberta przy organach w kościele parafialnym w Kraczkowej. To był pierwszy poważny krok w rozwoju Chóru, jak się dziś okazuje pomyślny. Sprawił on, że NICOLAUS to już nie tylko Chór kościelny ale Chór i Orkiestra Kameralna NICOLAUS.

Od roku 2004 do dnia dzisiejszego miało miejsce wiele ważnych koncertów i wydarzeń mających duży wpływ na rozwój NICOLAUS, ale o tym będziecie mogli posłuchać w rozmowie z jego założycielem i Dyrygentem Zdzisławem Magoniem, którą dla Was przeprowadził Adam Głaczyński.

Relację na żywo z wydarzenia przeprowadzi TV Polonia.

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved