Warsztaty kulinarne dla dzieci „Strudle, bajgle, piszingery”

Ciekawym wydarzeniem skierowanym do dzieci, cieszącym się dużym zainteresowaniem  podczas Festiwalu są warsztaty kulinarne „Strudle, bajgle, piszingery”, które odbędą się w tym roku 25 lipca br. o godz. 10.00 w Kresowej Osadzie.

Poprowadzi je zgodnie z dotychczasową tradycją Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel. Uczestnicy podzieleni zostaną na drużyny, które na podstawie przepisu, z otrzymanych produktów, przygotują ciasto. Receptura jak zwykle pozostaje „tajemnicą” aż do dnia warsztatów, ale z pewnością nie będzie skomplikowana.

Wspólne pieczenie słodkości będzie okazją do zabawy, nauki, a także skosztowania swoich „kulinarnych dzieł”. Dla wszystkich uczestników zajęć, a także dla obserwatorów (np. rodzeństwa) organizatorzy zapewnią opiekę, zabawy animacyjne oraz drobny poczęstunek.

W związku z koniecznością spełnienia wymogów sanitarnych prosimy o wcześniejsze zgłoszenia osób chętnych do uczestniczenia w warsztatach kulinarnych do 22 lipca br. do godz. 15. Formularz zgłoszeniowy (z obowiązkowo podanym numerem telefonu kontaktowego) oraz klauzulę informacyjną należy przesłać mailem (skan podpisanych dokumentów) na adres sekretariat@lubaczow.com.pl w terminie do 22 lipca br. do godz. 15.

Do pobrania: Formularz zgłoszeniowy wraz z klauzulą informacją.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapraszamy!

A zachęcając do wspólnych wypieków także w domach przypominamy przepisy na kresowe słodkości z poprzednich edycji „Strudli, bajgli, piszingerów”.

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved