„Spotkanie z kulturą żydowską” w Lubaczowie

W niedzielę 26 lipca zapraszamy na skwer przy poczcie w Lubaczowie na  „Spotkanie z kulturą żydowską” i koncert muzyki klezmerskiej w wykonaniu zespołu  „SHOLEM” z Krakowa. Początek wydarzenia o godz. 17:00.

Zespół SHOLEM (w języku jidysz – Pokój) został założony w 2001 roku przez Macieja Inglota, absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie. Trio wykonuje tradycyjną, klezmerską muzykę żydowską we własnej aranżacji. W kręgu zainteresowań poszczególnych członków zespołu znajduje się również muzyka klasyczna, jazz i folk, co ma ogromny wpływ na niezwykle bogaty i niepowtarzalny styl wspólnie wykonywanej muzyki. W repertuarze zespołu znajdują się utwory instrumentalne oraz wokalne –pieśni w języku Jidysz.

Zespół na co dzień występuje na krakowskim Kazimierzu, dzielnicy słynącej z kultury żydowskiej, która każdego roku przyciąga swym niepowtarzalnym pięknem wielu turystów i fanów niemalże z całego świata. Po za tym zespół ma na swoim koncie liczne koncerty krajowe jak i zagraniczne oraz udziały w wielu prestiżowych festiwalach.

Zapraszamy do relacji na żywo.

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved