Muzyczna odsłona Festiwalu Dziedzictwa Kresów

Festiwal Dziedzictwa Kresów rusza już w piątek 26 lipca, a zainauguruje go uroczysty koncert z okazji dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Muzycznych wydarzeń będzie jednak znacznie więcej.

Wędrówkę w rytm muzyki będziemy kontynuować przez cały weekend. W sobotę zapraszamy do „starego parku” w Lubaczowie na Potańcówkę „Dawnych zabaw czar” z udziałem Kramskiej Kapeli Podwórkowej. W klimacie okresu międzywojennego pozostaniemy także w niedzielę (28.07), bo na Rynku w ramach wydarzenia plenerowego „Lubaczów – lata 20., lata 30.” ponownie wystąpi dla nas „Kramska Kapela Podwórkowa”. Na scenie pojawią się też „Pawlaki”.

Kolejne widowiska muzyczne odbędą się w czwartek, 1 sierpnia. W Lubaczowie o godz. 20:30 w Cerkwi pw. św. Mikołaja wirtuoz akordeonu Marek Majcher przedstawi nam „Muzyczny pejzaż utworów wschodnich”. Później, o godz. 21:00 wystąpi chór „Halickie dzwony” z Iwanofrankiwska na Ukrainie. Jednocześnie w Horyńcu-Zdroju w Letnisku przedstawiona zostanie „Komeda. Perspektywa Nova”- czyli koncert Magdy Kumorek z zespołem Tubis Trio.

Następną muzyczną niespodzianką będzie piątkowy (2.08) występ Warszawskiego Comba Tanecznego. Artyści staną na deskach dawnej synagogi w Cieszanowie. Tego dnia również warto odwiedzić Chutor Gorajec, gdzie o godz. 19:00 ruszą poprawiny Folkowiska.

W sobotę (3.08) zagościmy w Horyńcu-Zdroju, gdzie w Parku Zdrojowym o godz. 19:00 rozpocznie się przegląd polonijnych zespołów folklorystycznych. W Amfiteatrze zaprezentują się „Wołyńskie Słowiki” z Łucka, Zespół Pieśni i Tańca „Lwowiacy”, „Polanie znad Dniepru” z Kijowa oraz „Bursztynki” z Wilna. Obejrzeć będzie można również gościny występ zespołu z Węgier „Susato”, który przypomni muzykę renesansową.

Ostatnia uczta muzyczna czekać będzie na nas w niedzielę (4.08) w czasie Wielkiego Finału w Baszni Dolnej. Na scenie wystąpią soliści i zespoły folklorystyczne oraz gwiazda wieczoru – Varius Manx & Kasia Stankiewicz. Grupa przedstawi swoje najnowsze utwory, ale nie zabraknie też starych i znanych przebojów.

Poznajcie szczegółowy program naszego festiwalu..

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved