ZPiT „Kresy” wystąpi po raz drugi z okazji swojego 10-lecia

Przed nami drugi Koncert Galowy „Kresy i Goście”, który wykonany zostanie z okazji 10-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy” z gminy Lubaczów. Grupa wystąpi dla nas w niedzielę, 21 lipca w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej.

Niejednokrotnie na scenach naszego regionu zobaczyć mogliśmy Zespół Pieśni i Tańca „Kresy”. Jednak tym razem ich występ będzie szczególny, bo wykonywany w roku jubileuszowym 10-lecia działalności grupy. Przypomnijmy, że już mieliśmy okazję uczestniczyć w koncercie z okazji rocznicy Zespołu, który odbył się w lutym w hali MOSiR. Ich występ spotkał się ze sporym zainteresowaniem, hala wypełniła się po brzegi, a owacjom nie było końca.

Teraz przed nami kolejna okazja, by zobaczyć repertuar grupy oparty na odtwarzaniu folkloru muzyczno-tanecznego ziemi rzeszowskiej i lubaczowskiej. Zespół z drugim Koncertem Galowym „Kresy i Goście” wystąpi w niedzielę, 21 lipca o godzinie 18:00 na scenie plenerowej w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej. Przed publicznością zaprezentują się także Polski Zespół Folklorystyczny „Syrenka” z Sydney w Australii jako uczestnik XVIII Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych w Rzeszowie i Zespół Pieśni i Tańca „Karpaty” z Iwano-Frankowska na Ukrainie. W programie znalazły się tańce narodowe, karpackie, rzeszowskie, przeworskie, lubaczowskie oraz pieśni i przyśpiewki ludowe.

Wydarzenie to poprzedza Festiwal Dziedzictwa Kresów, który potrwa od 26 lipca do 4 sierpnia.

Serdecznie zapraszamy!

 
Informacja o dofinansowaniu:

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved