O Festiwalu Dziedzictwa Kresów w Rzeszowie

– Festiwal Dziedzictwa Kresów stał się rozpoznawalną marką w Polsce i poza granicami. Tytuł „Wydarzenie Historyczne Roku 2018″ potwierdza jego rangę – mówił marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl w Rzeszowie, zapraszając w czasie briefingu prasowego do udziału w zbliżającym się Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

Konferencja prasowa była elementem większej akcji promocyjnej „Miasteczko Ziemi Lubaczowskiej w Rzeszowie”, którą zorganizowano w środowe (05.06) popołudnie przed Urzędem Marszałkowskim.

Festiwal od lat pielęgnuje spuściznę Kresów, promując ich kulturę a w oparciu o nią budując tożsamość. Przed dwoma dniami został nagrodzony jako „Wydarzenie Historyczna Roku 2018”.

– Zadbamy o to, aby festiwal był dla Państwa niezapomnianym przeżyciem. Nagroda przyznana poprzedniej edycji naszego wydarzenia daje nam wielką satysfakcję, ale jednocześnie  zachęca nas do jeszcze bardziej intensywnej pracy, aby nasze wydarzenie stało się jeszcze bardziej spektakularne  – podkreślał wójt Wiesław Kapel w rozmowie z dziennikarzami

– Dziś Festiwal Dziedzictwa Kresów po raz kolejny gości w Rzeszowie, przed siedzibą urzędu marszałkowskiego. Mam nadzieję, że już wkrótce to mieszkańcy Rzeszowa zagoszczą na Ziemi Lubaczowskiej, na wielu wydarzeniach, które tam się odbywają. Bardzo do tego zachęcam – mówił do uczestników pikniku przed urzędem marszałek Władysław Ortyl.

W tym roku Festiwal odbędzie się pomiędzy 26 lipca a 4 sierpnia. Inicjatorem i zarazem głównym jego organizatorem jest Gmina Lubaczów, przy współpracy województwa podkarpackiego.

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2024 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved