Będziemy kwestować na rzecz kościółka w Hruszowie

Podczas tegorocznego Festiwalu Dziedzictwa Kresów będziemy kwestować na rzecz odbudowy polskiego Kościółka Garnizonowego pw. Św. Józefa w Hruszowie. Informujemy, że na różnych wydarzeniach odbywających się w ramach festiwalu pojawiać się będą wolontariusze z odpowiednim identyfikatorem i opisaną puszką.

Ponadto każdy kto chciałby wesprzeć tą inicjatywę może wpłacać środki finansowe na konto Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych Gminy Lubaczów:

Nr konta: 48 9101 0003 2001 0012 2018 0001

z dopiskiem „Pomoc na kościół w Hruszowie”.

Warto podkreślić, że w ubiegłym roku Stowarzyszenie Społeczno-Gospodarczych Gminy Lubaczów, otrzymało na realizację zadania „Remont zabytkowego kościółka w Hruszowie” dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Ochrona Dziedzictwa kulturowego za granicą”. Pieniądze wsparte funduszami z przeprowadzonej kwesty podczas ubiegłorocznej edycji Festiwalu Dziedzictwa Kresów, pozwoliły na rozpoczęcie prac polegających na zabezpieczeniu murów świątyni przed dalszym niszczącym działaniem czynników atmosferycznych. W obecnym roku zaplanowano wykonanie szczegółowej dokumentacji projektowo-konserwatorskiej i nowego nakrycia. Tak ogromne przedsięwzięcie wymaga sporych nakładów finansowych, w związku z tym zachęcamy do wsparcia finansowego tej inicjatywy.

Poszukujemy również wolontariuszy, którzy chcieliby wziąć udział w przeprowadzanej zbiórce. Wszelkich dodatkowych informacji udziela Sekretarz Gminy Lubaczów.

Kontakt: 600 445 761 lub sekretarz@lubaczow.com.pl

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2020 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved