Magiczne lata 20. i 30. XX w. znów powrócą do Lubaczowa

Po raz kolejny do Lubaczowa powrócą lata 20. i 30. XX w. Magiczny klimat tamtych czasów przywoła Festiwal Dziedzictwa Kresów, w ramach którego, w niedzielę (29.07) odbędzie się konkurs na najbardziej oryginalne przebranie z minionej epoki.

Konkurs to najlepsza okazja do przedstawienia szerszemu gronu swojej wyobraźni i strojów retro. Uczestnicy zaprezentują się na scenie, a najpiękniejszy, zdaniem jurorów, strój wyróżniony zostanie cenną nagrodą. W rywalizacji może wziąć udział każdy, bo nie wymaga ona specjalnych nakładów finansowych, a najważniejsza jest fantazja i pomysł.

Klimat odtworzą nie tylko osoby rywalizujące o cenny nagrody w konkursie mody lat 20. i 30. XX w. Organizatorzy przygotowali także przejażdżki dorożkami, cafe mobil, odbędzie się spacer na linie, nie zabraknie pokazów iluzji, żonglerki, kuglarstwa. Ponadto będzie można wziąć udział w warsztatach żonglerskich i bębniarskich oraz zabawach i konkursach prowadzonych przez aktorów na szczudłach. Otwarte będzie stanowisko malowania twarzy i stoisko antykwaryczne z oryginalnymi kartami pocztowymi z lat 1895 – 1939. Z przedstawieniem „Don Juan” wystąpi Krakowski Teatr Uliczny. Natomiast dźwięki Przeworskiej Kapeli Podwórkowej BEKA, Kramskiej Kapeli Podwórkowej i innych dopełnią panujący na Rynku nastrój tamtych lat.

Pamiętając, że w tym roku obchodzimy 100. rocznicę odzyskania Niepodległości organizatorzy otworzą Strefę Niepodległości. Dostępna będzie wystawa „Młodzi dla Niepodległej” i ekspozycja „Teraz będzie Polska”. Dodatkowo Związek Harcerstwa Polskiego przygotuje grę miejską i wystawę poświęconą stuleciu ZHP pn. „Związek Harcerstwa Polskiego- Rówieśnik Niepodległej”.

Zobaczcie zdjęcia z ubiegłorocznej edycji imprezy.

 

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2020 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved