Goście z zagranicy na Festiwalu Dziedzictwa Kresów

Festiwal Dziedzictwa Kresów to nie tylko koncerty, konkursy, panele dyskusyjne, spotkania, ale również niepowtarzalna okazja do zapoznania się z kulturą i tradycją miast partnerskich Gminy Lubaczów. Zagraniczne występy są zawsze ciepło odbierane przez publiczność, a przygotowywane kulinaria szybko rozchwytywane.

Od wielu lat na Festiwal Dziedzictwa Kresów zapraszamy naszych partnerów z zagranicy. Goszczą u nas mieszkańcy Diosd (Węgry), Vinne (Słowacja) i Niemirowa (Ukraina), którzy aktywnie włączają się w organizację naszego wydarzenia. Przedstawiają tradycyjne pieśni i tańce, ale także smaki swojego regionu serwując specjały, które doskonale wpisują się w program Festiwalu. Zaprezentowane propozycje wzbudzają ogromne zainteresowanie widzów i odwiedzających nasze wydarzenie. Zyskują też wysokie oceny oraz pozytywne recenzje w mediach. Wszystko to skłania nas do kontynuowania tego przedsięwzięcia i ponawiania zaproszeń do udziału naszych zagranicznych partnerów.

Współpraca stanowi okazję do poznania kultury innych narodów, jest istotnym elementem prezentacji swoich tożsamości i odrębności kulturowych, wymiany doświadczeń, wzajemnego poznania się. Możliwość realizacji wspólnych projektów nadaje naszemu wydarzeniu międzynarodowy charakter.

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2020 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved