„… Polacy nie gęsi , iż swój język mają… czyli dialog o polskim dziedzictwie językowym” z prof. Bralczykiem

Tegoroczny Festiwal Dziedzictwa Kresów będzie obfitował w liczne wydarzenia kulturalne, na które gmina Lubaczów zaprosiła wiele znamienitych i ciekawych osobistości. Z pewnością taką osobą jest profesor Jerzy Bralczyk – wybitny językoznawca, specjalista w zakresie języka mediów, polityki i reklamy, wykładowca w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Prof. Bralczyk jest autorem wielu publikacji książkowych m.in.: „O języku polskiej propagandy politycznej lat siedemdziesiątych”, „Przestrogi i porady językowe dla dziennikarzy”, „Język na sprzedaż”, „Mówi się…”, „Leksykon zdań polskich”, „444 zdania polskie”, „500 zdań polskich”, „Rozmowy przy stole”.

Profesor zbiera wydania „Pana Tadeusza” oraz stare podręczniki dobrego zachowania i mówienia. Oprócz językoznawstwa interesuje się… życiem.

Na spotkanie „… Polacy nie gęsi , iż swój język mają… czyli dialog o polskim dziedzictwie językowym” zapraszamy w piątek 28 lipca o godz.17.00 do auli Państwowej Szkoły Muzycznej im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie oraz w sobotę 29 lipca o godz. 16.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu (Makary 1).

Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zadanie realizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubaczowie z/s w Baszni Dolnej.

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2021 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved