Przyjdź na lubaczowski Rynek i przenieś się w świat lat 20. i 30. XX wieku

Na inaugurację tegorocznego Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła, w niedzielę (31.07) lubaczowski Rynek przeniesie się do lat 20. i 30. XX wieku. Jednak, by w pełni było to możliwe zachęcamy do uczestnictwa w konkursie na „Najbardziej oryginalny strój z epoki”.

31

W rywalizacji może wziąć udział każdy, bo nie wymaga ona specjalnych nakładów finansowych, a najważniejsza jest fantazja i pomysł. Jeżeli swoim udziałem uatrakcyjnimy imprezę, poza dobrą zabawą mamy szansę na wygranie cennych nagród. Warto więc zaglądnąć do szaf i strychów swoich rodziców, dziadków czy wujków w poszukiwaniu najładniejszego stroju z czasów odtwarzanych wydarzeń, to znaczy z lat 20. i 30. XX wieku.

W niedzielę od godz. 17.00 do późnych godzin wieczornych klimat tamtych czasów na Rynku tworzyć będą także przedwojenne gry i zabawy z udziałem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów „Klanza”, przejażdżki dorożkami i starymi samochodami, wystawy plenerowe pt. „Stary Lubaczów”, „Zapomniany Świat Kresów” i zdjęcia w starych ramach, Księgarnia Kresowa Domu Spotkań z Historią w Warszawie, pokazy grupy akrobatycznej „Śpiewające Trampki”, tańce z lat 20. i 30., a wszystko to okrasi tradycyjna kuchnia kresowa.

Wieczorem zaś odbędą się prezentacje multimedialne i pokaz światła. Wydarzeniom towarzyszyć będą koncerty zespołów Bum Bum Orkestar, Maciejowa Kapela, Kapela Lwowska Fala, Kapela Lubaczowska. Ponadto doskonałą atrakcją, nie tylko dla dzieci, będzie 100-letnia karuzela.

Niedziele wydarzenia otwierają tegoroczny Festiwalu Kultur i Kresowego Jadła, w ramach którego w m.in. w Baszni Dolnej, Cieszanowie, Horyńcu-Zdroju, Narolu i Lubaczowie odbędzie się kilkadziesiąt różnych imprez.

Źródło: elubaczow.com

 

Theme by HermesThemes

Copyright © 2020 Festiwal Dziedzictwa Kresów. All Rights Reserved